Tento príbeh je kapitola 32 z 36 v knihe Čarodejka

Žena pokračovala , nie nemáš byt neverný  .Ak sa ti má splniť to po čom tužíš, isto sa ti to splní .Ak to odmietneš, len preto, že si budeš myslieť ,že ti to nepatri . Skôr či neskôr dospeješ k tomu ,že ak si nezaslúžiš ty ,kto si potom zaslúži ?  Mal by si mal porozmýšľať, o tom  ako to naozaj je  , až potom sa rozhodnúť či to ,či ono patrí… Čo ak to nie je vysoko čo si želáš .  Čo ak je to na dosah ,len ty stále neveríš ,,,,, Čo ak to nesplniteľné sa raz splní naozaj?

 Muž žene oponuje . Čo ak rúbem vysoko a ak by som to po čom tužím dosiahol ale nedokázal udržať?? Čo by to bolo?  Len výsmech, že  si želám niečo na čo nemám.. To je normálne ale ak to náhle dosiahnem musím si to udržať . Ak to nedokážem nepatri mi to… Tomu sa hovorí americky sen.. rýchlo dosiahnuť..  Nikto  ale nepíše čí dotyčný si aj ten sen udržal…. Ja nechcem americky sen ,som Slovák , chcem slovensky sen.

Žena uznala  , že muž má pravdu . Povedala , ak ho získaš, dokážeš si to aj udržať ,lebo  si rozumná bytosť. Vieš si vážiť  to čo si získal a dosiahol . Nevynieslo  ťa to do oblakov ale ostal si na zemi.. V tom je rozdiel tvoj a tých čo si nevážia čo získajú . Berú  len pre svoju prestíž a potom sa slovenský sen mení na americký. Ty chceš slovenský a preto si to čo budeš maťa  aj udržíš . Nebude to výsmech ale skutočnosť, že si vážiš čo máš .

Nasledovala otázka ,  mala si niečo a chcela si ju použiť , na čo si myslela?? Po pravde žena odpovedala . Myslela som na to, že mi bude lepšie keď odídem a nebudem . Na to, že mi bude dobre  tam kam pôjdem . Na nič a na nikoho som nemyslela, len na môj žiaľ . Trápenie, ktoré bolo v mojej mysli a na to, že sa oslobodím,  že som tu zbytočná.

Muž počúval a povedal , ak ťa poprosím  a všetko bude tak ako má byť zoženieš aj pre mňa také niečo?  Žena zvážnela a povedala mužovi , čo ak ťa všetci budeme  potrebovať viac ako do teraz ?  Čo ak príde niečo iné pre čo tu budeš musieť byť ? Čo ak tvoj život ešte nesmie skončiť ? Čo ak to je v tvojom živote naplánované inak ?  Premýšľal si nad tým ? 

Muž  oponuje a sa pýta ďalej . Ty si nad tým premýšľala?  Žena bez rozmýšľania odpovie. Nad ničím iným, kým si neprišiel do môjho života. Muž jej povedal . Potom ako ma môžeš poúčať?  Žena mu povedala . Nepoúčam, len chcem aby si popremýšľal . Nemôžem ťa učiť čo som sa nedokázala naučiť ja sama .

No teraz už viem, že ampulky neriasia naše trápenia. Čo ak by som ju použila ? Nikdy by som nevedela ,že je na svete krásna bytosť len pre mňa.

Muž  jej povie, premýšľať budem . To je môj osud aj keď tvrdím, že osud je niečo zväzujúce . Beriem to len ako literárny zvrat . Prepáč ako môžeš niekomu vykladať o živote , keď sama si s nim chcela skončiť?? To ako keby slepý učil hluchého. No žena odpovedá , pravé preto môžem niekomu dať radu, lebo som si tým prešla. Povie mužovi ,že  mu verí . lebo on je rozumne uvažujúca bytosť. Neurobí žiadnu hlúposť ale všetko si dobre premysli ,skôr ako stratí hlavu.

Platený obsah.

Ak chcete dočítať zvyšok príbehu, alebo vidieť obsah stránky je potrebné byť prihlásený, alebo sa zaregistrovať a zaplatiť požadovaný počet kreditov.
Navigácia v knihe<< Malé pohladenia muža a ženy IIMalé pohladenia muža a ženy IV >>

Odpovedať


Vaše otázky

Pozrite si našu oblasť podpory, kde nájdete otázky od našich užívateľov a odpovede od nášho tímu.

FAQ
Prihlásenie sa k odberu noviniek

Prihlásením sa k odberu noviniek budete dostávať oznámenia o najnovších príbehoch, komentároch a pod.

PRIHLÁSTE SA DO SVOJHO ÚČTU VYTVORIŤ NOVÝ ÚČET

Vaše súkromie je pre nás dôležité, zaručujeme ochranu a bezpečnosť Vašich údajov.

 
×
VYTVORIŤ ÚČET MÁTE UŽ ÚČET?

Bezpečnostná otázka

 
×
ZABUDLI STE DETAILY?
×

Go up