Ľudia okolo mňa sú všetci niekým a niečím v mojom živote. Žila som s nimi pod jednou strechou ako sa hovorí a aj tak ma nepoznali. Nevedia kto som, na  čo myslím o čom snívam. Nik sa ma na nič nepýtal, nik nezdieľal to čo bolo v mojej hlave. Nebolo treba, veď som silná žena . Každý z nich a aj ti čo bývajú ďalej a ma poznajú,  to tak vnímali. Len ja som vedela ,že som každý deň smutnejšia. Môj život sa začal zjednotvárnovať a bežal ako  Forrest Gump. Bežal a stretal ľudí a znovu bežal ďalej kým neostal stáť. Ti ľudia okolo  boli len ako kulisa jeho života .No každý nejakým spôsobom mu niečo povedal  . Zanechal v ňom spomienku a on si na neho spomenul . Vždy keď prišla chvíľka keď sa dal použiť citát ,či myšlienka toho človeka .  Gump toho za tri desaťročia stihol viac ako iní za tri životy. Poviem si, tiež som dokázala dosť na to ako som žila. Možno aj ja utekám ako on ale nie som ako on. Mnohé veci môjho života si nepamätám.  Možno , lebo ja utekám od života okolo mňa a on ho prežíval, neutekal od neho .   On je človek čo má srdce väčšie ako jeho chápanie a je nadanejší ako mnohí učení s titulmi .

Keď sa ale dívate a pozorne sledujete jeho život je v ňom mnoho neskonalej múdrosti . Prechádzal časovými obdobiami . Miloval celým srdcom a žil tak ako si myslel ,že je to  najlepšie . Povedal, že jeho mama hovorievala , život je ako bomboniéra . Nikdy nevieš dopredu čo dostaneš. Keď sa zamyslíme , zistíme koľko je v tom pravdy. Žijeme svoj život a ten nás ponúka a mi si berieme. Neskôr zistíme čo sme si zobrali . Forrest Gump nerozmýšľal nad budúcnosťou, žil v ten deň ,ktorý pravé žil. Miloval jedinú ženu  po celý svoj život, stretol  ju znovu, keď už ona bola na odchode. Nechcem vám tu opisovať život Forresta Gumpa . Mnohí by to nepochopili, každý na neho pozerá inak. Jedni na debilka čo svojou hlúposťou dobíja svet a darilo sa mu to. Iní zase , že je to hlupáčik figúrka a prirovnávajú ho ku všetkému len nie k jeho osobnosti . Kto je viac  hlúpy? Ti čo súdia ,odsudzujú alebo Gump? Všetci by sme si mali uvedomiť , že život každého z nás je  rovnako krásny, úžasný, trpký ,  plný lásky a nenávisti . Dobrý a zlý a hrá s nami pimg pong ako Forrest .  Nevidela som tento film . Pýtate sa prečo teda o ňom teraz píšem ?  Je to prosté.  Počula som o ňom hovoriť s takým zápalom. Počula som citáty ,ktoré si môže pamätať len ten ,ktorý má  srdce a dušu . Počula som skladby z toho filmu. A počula som ju aj hrať na gitare a púšťam si ju do okola a stále keď mi je na nevydržanie. Nezvládol by to človek ako som ja , to ja nie som Forrest .  Nechápala som muža čo sedel na lavičke a začal rozprávať svoj príbeh.  Tak som sa nedívala, lebo načo sa dívať, keď neviem na čo sa dívam. Potom som si ho chcela pozrieť ,opretá o pevne rameno a vžiť sa do Gumpovho života. Počula som,  čo všetko povedal ako  k istým situáciám pristúpil a ako ich zvládol. Snáď si ho pozriem ,presne podľa tej prvotnej predstavy. Ležať v objatí na ramene milovanej osoby . Možno budeme len ležať vedľa seba a pozerať. Možné je , že neostaneme len pri objatiach . Možno budeme len piť pohár vina a sledovať  dej  toho filmu.

Teraz keď nad tým rozmýšľam  , bol silná osobnosť. Nie  som taká silná žena . Všetci hovoria, ty všetko zvládneš. Všetko čo si zaumieniš dosiahneš. Ktoré dvere sú zatvorene ,otvoríš. Kto ťa potrebuje ,pri ňom stojíš a pomôžeš. Prečo ale nerobia nič aby som vedela , že som tu nebola zbytočne.

Kto vlastne som ?? Viem,  podľa všetkých som  silná žena. Kto ale vie čím som si musela prejsť ? Čím prechádzam ? Som naozaj taká silná ako si myslia ? Čo ak som slabá a bojazlivá. Čo ak mi chyba láska a neha . Čo ak potrebujem len aby sa ľudia máličko zastavili vedľa mňa. Nik to neurobil, nik netušil čo moje srdce ukrýva. Nik sa nepýtal aká je to bolesť čo prezívam? Pre všetkých to bolo ľahké, bola som tam keď potrebovali sa vyplakať. Keď potrebovali pomoc a posotiť dopredu a povedať nezastavuj sa a chod . Moja chyba, že som chcela byt silná. Nikdy som nechcela aby niekto videl moje slzy. Moje trápenia som ukrývala za úsmev. Nechcem ľútosť , nechcem chvíľkovú účasť . Nechcem sa dívať na neúprimnosť . Cítiť ,že ich ľútosť nie je úprimná.

Preto sa nesťažujem , len sa vám pripomínam . Žila som medzi vami a žijem ešte stále. Verím , že život sa pohral máličko so mnou ako si nik neželá. Viem, som tu nebola možno zbytočná . Možno je, že mnohé som sa naučila neskoro. Mnohé veci som  nezažila . Mnohé sa mi splnili a už som ani nedúfala . Môj život je ruleta, ale ho žijem a chcem byt víťaz . Drží ma sila ,ktorej verím . Nič viac si neželám od života len tu byt s tým , koho milujem . Želám si aby ľudia v mojom okolí pochopili ako sa mýlia . Nevedia, že to iste môžu zažiť v jedinom okamihu a ich život sa obráti hore nohami.  Vždy sa správajte tak aby ste neľutovali ani deň čo ste prežili. Každý deň dobrý a či zlý vám niečo dal do života. Nik nevstupuje do vašich životov len tak. Už niekoľko krát bolo povedané a napísané .  Každý ,kto vstúpi do nášho života je darom, testom alebo trestom . Kto komu čím je ,poznáte ak ho stretnete.

Majte na pamäti ak vás niekto oklame, máte depresiu, hneváte sa na niekoho , kašlite na to, usmejte sa a povedzte si, to je život a ja ho  žijem………….

 


Odpovedať


Vaše otázky

Pozrite si našu oblasť podpory, kde nájdete otázky od našich užívateľov a odpovede od nášho tímu.

FAQ
Prihlásenie sa k odberu noviniek

Prihlásením sa k odberu noviniek budete dostávať oznámenia o najnovších príbehoch, komentároch a pod.

PRIHLÁSTE SA DO SVOJHO ÚČTU VYTVORIŤ NOVÝ ÚČET

Vaše súkromie je pre nás dôležité, zaručujeme ochranu a bezpečnosť Vašich údajov.

 
×
VYTVORIŤ ÚČET MÁTE UŽ ÚČET?

Bezpečnostná otázka

 
×
ZABUDLI STE DETAILY?
×

Go up