Blíži sa 7.február a s ním aj referendum o Rodine. Mám zmiešané pocity a kladiem si otázku, prečo sme sa dostali až do tejto fázy, kedy míňame nemalé financie za referendum s otázkou, či manželstvom môžme, alebo nemôžme nazývať iné spolužitie okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou. Ako viete je to jedna z troch otázok. Druhá sa zaoberá skupinami osôb rovnakého pohlavia, čiže homosexuálmi a ženskými homosexuálmi-lesbičkami  a ich právom na adopciu a výchovu detí. Treťou otázkou sa v tomto článku zaoberať nebudem. Odkiaľ vietor fúka veľmi jednoducho zistíte z priložených mapiek a určite si odpoviete sami, prečo sa to referendum vlastne koná. Ale dobre, veď referendum je v podstate dobrá vec, pokiaľ sa nerobí zbytočne. Len okrajovo spomeniem, že v štátoch s náboženstvom islam je povolená polygamia, čiže mnohoženstvo. Myslím si ale, že referendum a prvá otázka sa v tomto prípade týka skôr manželstiev osôb rovnakého pohlavia, aj keď samotnú polygamiu nemožno vylúčiť.
Pozrime sa teda na základnú definíciu rodiny za predpokladu, že manželstvo splní svoju reprodukčnú funkciu a vznikne rodina.

Platený obsah.

Ak chcete dočítať zvyšok príbehu, alebo vidieť obsah stránky je potrebné byť prihlásený, alebo sa zaregistrovať a zaplatiť požadovaný počet kreditov.

8 komentárov:

 1. Sonka Valovicz Sazama

  21. januára 2015 at 17:53

  Ja sa referenda zúčastním a budem hlasovať trikrát áno…Záleží mi na zachovaní tradičných duchovných hodnôt, západný štýl ma desí v svojej morálnej anarchii. Je to veľmi dôležité referendum, lebo sa týka budúcnosti našich detí, v akej spoločnosti budú vyrastať a aké zákony ich budú chrániť.

 2. Zita

  21. januára 2015 at 18:24

  Samozrejme, 3x áno, tie mapky sú skvelé, pekný prehľad.

 3. Zita

  21. januára 2015 at 18:25

  A ešte som zabudla, keďže je to nové :kimpoi

 4. Igor

  21. januára 2015 at 19:02

  Myslím, že registrované partnerstvo je maximum. A tretia otázka? Povedzte, čo môže škola určovať, ak s tým rodič nesúhlasí. To je úplný nezmysel!!!
  :repost:

 5. Peter

  29. januára 2015 at 10:19

  Vyjadrenia naších osobností:

  Daniel Hevier

  Je hanba, že vôbec sa musí konať toto referendum, pretože sme dospeli asi do stavu takého morálneho a duchovného úpadku, že sa jednoducho diskutuje o neodškriepiteľných faktoch.

  Rodiť, privádzať na svet nový život, oživovať prázdnotu.
  Z rodiny vznikol rod.
  Z rodov národ.
  Z rodiny povstali všetky národy.

  Deštruovať rodinu je zlé.

  Vladimír Krčméry

  To, že na Slovensku musíme otvoriť takúto diskusiu, je prejavom toho, že sloboda niekedy prechádza cez hranicu slobody a ľudských práv do chaosu. Každý chaos môže znamenať zánik civilizácie.
  Celú túto diskusiu vnímam ako nevyhnutnosť príklonu k tradičným hodnotám a som presvedčený, že je otázka času, kedy celá zemeguľa pochopí, že tradičné hodnoty sú jediná správna cesta.

  MUDR. Ján Kľoc, PhD., prednosta ortopedickej kliniky FNsP J.A.Reimana

  Charakter rodiny je jasne definovaný v našej spoločnosti. Má svoje funkcie, spoločenské a biologické. Základom rodiny sú rodičia, otec a matka, a ich deti.

  Rodina má veľmi podstatný vplyv na formovanie detí. Aká je silná, usporiadaná rodina, tak isto bude usporiadaná spoločnosť, taký silný bude aj náš štát.

  Pri výchove sú potrební obaja rodičia, otec aj mama, tak dieťa dostane komplexnú výchovu zo strany rodičov.

  Referendum je veľmi závažná udalosť, najmä pre budúcnosť ďalších generácií.

  Upútavka na referentum:
  https://www.youtube.com/watch?v=wtpJlBJqJgY

 6. Igor

  20. februára 2015 at 10:52

  Príbeh z USA:
  Kvetinárka, ktorá svoj obchod vedie 40 rokov, odmietla dodať kvety na svadbu dvoch mužov. Oni ju zažalovali a súdny spor vyhrali. Teta kvetinárka končí, vláda jej kvetinárstvo zruinovala, dostala mnoho nenávistných listov. Vidíme, že existuje reálna hrozba toho, že chápanie tolerancie sa úplne prekrúti a z tolerancie sa stáva šikanovanie v opačnom garde. Ako inak nazvete tento príbeh, v ktorom dvaja muži dostali mnoho ponúk na kvety zadarmo, ale oni išli, zažalovali starkú, aby jej dokázali, že ona je povinná robiť ako iní pískajú?
  Z článku:
  „Tí dvaja muži si nemali problém zohnať kvety, ktoré chceli.“ povedala. „Dostali niekoľko ponúk na kvety zdarma a trhová ponuka im dáva veľa možností. Zákony, ktoré majú zabraňovať diskriminácii môžu znieť dobre, ale vláda začala tieto zákony zneužívať a ubližovať ľuďom, nútiť ich prispôsobovať sa, umlčiavať ich a trestať ich, keď odmietnu ísť proti ich nábožensky podloženým názorom na manželstvo.“

  http://www.wnd.com/2015/02/judge-authorizes-personal-ruin-for-florist/

  prevzaté z Facebooku, od užívateľa
  Názor starej školy

 7. Robert

  13. októbra 2016 at 13:24

 8. Robert

  13. októbra 2016 at 13:27

Odpovedať


Vaše otázky

Pozrite si našu oblasť podpory, kde nájdete otázky od našich užívateľov a odpovede od nášho tímu.

FAQ
Prihlásenie sa k odberu noviniek

Prihlásením sa k odberu noviniek budete dostávať oznámenia o najnovších príbehoch, komentároch a pod.

PRIHLÁSTE SA DO SVOJHO ÚČTU VYTVORIŤ NOVÝ ÚČET

Vaše súkromie je pre nás dôležité, zaručujeme ochranu a bezpečnosť Vašich údajov.

 
×
VYTVORIŤ ÚČET MÁTE UŽ ÚČET?

Bezpečnostná otázka

 
×
ZABUDLI STE DETAILY?
×

Go up